Kombi 20 Saniye Çalışıp Duruyor

Kombi 20 Saniye Çalışıp Duruyor

10 Şubat 2023 Kombi 0
Kombi 20 Saniye Çalışıp Duruyor

Kombi 20 saniye çalışıp duruyor problemi bazı kombilerde bulunan bir durumdur. Bazı kombiler düşük su ve ısı devrinde bulunduğu zaman, kendi kendini çalıştırıp durabilir. Ayarlanan sıcaklık değeri düşük ise doğalgaz kombiniz kendine zaman tanımadan belli saniyeler aralığında dinlenerek tekrardan çalışmaya başlar. Kombinizin devamlı olarak kısa süre çalışıp sonra durmasının temel sebebi ise budur. Ama eğer yüksek ısılarda bile kombinizin çalışması devamlı olarak duruyorsa uygulamanız gereken birtakım uygulamalar bulunmaktadır.

Kombim Neden Çalışıp Birden Duruyor?

Kombinizin markası ne olursa olsun belli başlı çalışma prensipleri bulunmaktadır. Eğer bu çalışma prensiplerinin dışında bir sorunla karşı karşıya kalırsanız uygulamanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri en fazla 10 dakika içerisinde tamamlayıp kombinizi eski haline getirebilirsiniz. Kombi üreticileri tarafından belirlenen işlem sıralaması ise şu şekildedir;

  • Kombinizi açıp kapatmak
  • Kombinize reset atmak
  • Kombinizin dijital göstergesinde bulunan hataları tanımlamak

Kombinizin bar basıncını takip etmek

Eğer bu yapacağınız işlemler işe yaramazsa 444 55 45 numaralı iletişim hattını arayarak teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com