Kombiden Ses Gelmesi Normal mi?

Kombiden Ses Gelmesi Normal mi?

4 Ocak 2023 Kombi 0
Kombiden Ses Gelmesi Normal mi

Kombiden ses gelmesi normal mi diye soran doğalgaz kullanıcıları için diyebiliriz ki kombiniz çalışır durumdayken elbette sesler gelebilir. Özellikle de kombinizi açarken ya da kombinizin su debisini ayarlarken bazı sesler gelmesi normaldir. Fakat doğalgaz kombinizde sizi rahatsız edecek derecede güçlü bir ses çıkarsa ya da kısa aralıklarla belli ses dalgaları kombinizden çıkıyorsa, bilmeniz gerekiyor ki kombinizde birtakım problem vardır. Doğalgaz kombinizden çıkan seslerin sorun teşkil edip etmeyeceğini ise aşağıda belirttiğimiz şekilde ayırt edebilirsiniz.

Kombiden Nasıl Ses Çıkmalı?

Özellikle de sıcak suyu kullanmaya başladığınız zaman, doğalgaz ateşleme yaptığı için kombinizden ses gelmesi son derece normaldir. Bunlara ek olarak, sıcaklık seviyesini ve su bar seviyesini arttırdığınız zamanlarda da kombinizden ses çıkabilir. Bu sesler aşağıda belirttiğimiz şekillerde olursa bilin ki kombinizde bir arıza mevcuttur,

  • Desibeli yüksek ses seviyesi
  • Eşanjör parçasının aşırı kirlenmesi
  • Doğalgaz kombinizin su giriş ve çıkış yerlerinin kireç tutması

Eğer bu işlemleri kendiniz çözemiyorsanız en yakın zamanda 444 55 45 iletişim numaralı teknik servisi arayarak sorunu çözebilirsiniz.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com