Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Ateşleme Yapmıyor

13 Mart 2023 Kombi 0
Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi ateşleme yapmıyor neden diye merak ediyorsanız, bu sorunun birden fazla çıkış sebebi olabilir. Ama bu çıkış sebeplerinden en bilindik olanı ise doğalgaz kombinizin ateşleme mekaniğinde bir problem olmasından kaynaklıdır. Bu problemle karşı karşıya kaldıysanız uygulanacak birkaç basit adım ile problemi dakikalar içerisinde çözüp kombinizdeki eski çalışma randımanına sahip olabilirsiniz. Kombinizde ateşleme sorunu yaşıyorsanız, öncelikle elektrik kesintinizin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Ateşleme Yapmayan Kombi Nasıl Tamir Edilir?

Elektrik kesintisinin olmadığından emin olduktan sonra, bulunduğunuz bölgede bir doğalgaz çalışması olup olmadığını araştırın. Eğer bu çalışma da yoksa bilin ki bu problem tamamen kombinizin çalışma mekaniği ile alakalıdır. Bu mekanik problemi ise;

  • Doğalgaz kombinize reset atarak
  • Doğalgaz vanası kapalıysa onu açarak

Çözüme kavuşturabilirsiniz. Ama eğer yaptığınız bu uygulamalar da işe yaramadıysa en yakın zamanda 4445545 numaralı iletişim hattını aramalısınız. Bu iletişim numarası sayesinde size en yakın olan doğalgaz yetkili servisine ulaşıp kombinizde yaşanan ateşleme sorununu kökünden çözebileceksiniz.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com