Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?

19 Nisan 2023 Kombi 0
Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır

Kombi gaz valfi arızası nasıl anlaşılır diye merak edip araştırma yapıyorsanız, bu konuyu size şu şekilde özetleyebiliriz. Kombi gaz valfi arızası oluştuğu zaman, kombinizde ateşleme işlemi yapılmaz ve alev yokluğu problemi oluşur. Bu oluşan arıza ile birlikte, kombinizde sıcak su sorunu, kombinizin çalışmama sorunu ya da peteklerin ısınmaması gibi olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu problemin çözümü için ise sırasıyla uygulamanız gereken birkaç basit işlem türü vardır. Bu yapacağınız işlemler sayesinde kombinizdeki gaz valfi sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Giderilir?

Kombi gaz valfi arızası yaşayan makinalarda beliren problemlerin sonuçları dolayısıyla insanlar çoğu zaman ısınma derdi çekerler. Kombilerinden istedikleri verimi alamayan kişiler ise bu sorunu çözmek için bazı yollara başvurur. Eğer siz de bu problemi yaşıyorsanız öncelikle;

  • Kombi kapağını açıp gaz armatürünü kontrol etmek
  • Gaz giriş basıncının ayarını uygun bir hale getirmek

Eğer bu işlemleri tek başınıza yapamıyorsanız 444 55 45 numaralı hattan servis talep edebilir ve kombi gaz valfi arızasını dakikalar içerisinden çözüme kavuşturabilirsiniz.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com