Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor

Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor

13 Mayıs 2023 Kombi 0
Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor

Kombi sürekli ateşleme yapıyor diyorsanız, bilin ki iyot çubuğu oksitlendiğinde ya da kireç tutmaya başladığı zaman kombiniz devamlı olarak ateşleme yapar. İyon çubuğu ise iyonizasyon elektrodunda ya da ise iyonizasyon elektrodu brülür kısmında bulunur. Eğer bu iyot çubuğunun çalışmasını engelleyecek bir durumla karşı karşıya kalırsanız kombiniz sürekli ateşleme yapar. Bu ateşleme sorunu da kombiniz alevi algılayamadığı için devamlı olarak gerçekleşir. Bu sorunun çözümü için de, problemin ana kaynağını tespit edip ona uygun bir şekilde işlem yapmanız gerekir.

Kombi Sürekli Ateşleme Yaparsa Çözümü Nedir?

Kombiler normalde 1 ile 3 dakika arasında devamlı olarak ateşleme işlemini gerçekleştirir. Bu süre, kombinizin markasına ve kullanım süresine göre de değişiklik gösterir. Bu değişiklik ise, kombinizde alevin sönme süresi ile doğru orantılıdır. Eğer kombiniz sürekli ateşleme işlemi yapıyorsa;

  • Kombinize reset işlemi uygulayın
  • Problemin ana kaynağını tespit etmek için kombi kapağını çıkarın

Eğer bu işlemlerden sonra hala ateşleme sorunu yaşıyorsanız, yapmanız gereken tek şey 444 55 45 numaralı hattı arayarak size en yakın olan teknik servisten yardım istemek olacaktır.

 

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com