Kombide Anahtar İşareti

Kombide Anahtar İşareti

12 Mayıs 2023 Kombi 0
Kombide Anahtar İşareti

Kombide anahtar işareti demek kombinizin çalışmayı durdurduğu anlamına gelmektedir. Bu kombi işareti, size doğalgaz akış ve kullanım alanınızda aniden beliren bir sorun olduğunu gösterir. Eğer kombinizde birdenbire anahtar işareti görüyorsanız, bilin ki kombinizin herhangi bir mekaniğinde oluşan problemi çözmeniz gerekmektedir. Çünkü bu problemin kaynağını bulamadığınız takdirde kombiniz düzgün bir şekilde çalışmayacaktır. En yakın zamanda bu arızayı da çözmeniz gerekir.

Kombide Anahtar İşareti Nasıl Geçer?

Eğer doğalgaz kombinizde anahtar işareti var ise, yapmanız gereken ilk şey, problemin temel sebebini anlamak için kombinizin kapağını söküp arızanın sebebini belirlemek olmalıdır. Bu arızanın sebebi ise herhangi bir mekanikten dolayı olabilir ve bazen bu problemi kendi başınıza çözemeyebilirsiniz. Tüm kombi üreticilerinin belirlediği çözüm yolları ise aşağıdaki gibidir;-

  • Kombinizin su girişini kapatın
  • Kombinize reset işlemi uygulayın

Eğer bu işlemlerden sonra kombinizde hala anahtar simgesi beliriyorsa, en yakın zamanda 444 55 45 numaralı hat üzerinden bu problemin çözümü için bir yetkili servis talep edin. Bu sayede kombinizde oluşan problemi kökünden çözebilirsiniz.

 

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com